Voľný čas

Smer Považská Bystrica

Ak sa vyberiete zo Žiliny smerom na Považskú Bystricu, doporučujeme vám navštíviť Bytčiansky zámok, príp. v ňom sídliaci Štátny archív. Milovníci prírodných krás by nemali obísť zaujímavé skalné útvary Súľovských skál. Dávnu históriu je možné si sprítomniť v zrúcanine Hričovského hradu.


Čičmany

Ak sa vyberiete zo Žiliny smerom na Prievidzu, cestou môžete navštíviť Lietavský hrad, kúpeľné mesto Rajecké Teplice, najstaršie mesto na Považí- Rajec, pohyblivý drevený betlehem v pútnickej obci Rajecká Lesná alebo obdivovať zaujímavú architektúru najvyššie položenej obce Čičmany.


Smer na Martin

Ak sa rozhodnete spoznávať okolie Žiliny smerom na Martin, budete prechádzať strečnianskou úžinou. Rieka Váh v tejto časti vytvára meander, nad ktorým sa vypínajú dva hrady. Doporučujeme vám plavbu na tradičnej plti strečnianskou úžinou, okorenenú povesťami a príbehmi strečnianskych pltníkov.


Vrátna Dolina

Doporučujeme tiež navštíviť Vrátnu Dolinu, ktorá sa nachádza 25km od hotela. Je jednou z najnavštevovanejších turistických a lyžiarskych destinácií Slovenska. Ponúka lanovku Vrátna (740 m) - Chleb (1,490 m).


Smer na Terchovú

Ak si za cieľ vašej cesty vyberiete obec Terchovú a okolie, určite neoľutujete. Okrem prírodných krás najmladšieho národného parku v Žilinskom kraji - Malej Fatry, môžete navštíviť múzeum "Jánošík a Terchová" v Terchovej alebo sa vyviezť lanovkou na Chleb a vychutnať si okolitú panorámu z vtáčej perspektívy.


KÚPELE APHRODITE

Prírodné termálne liečebné KÚPELE APHRODITE patria v meste Rajecké Teplice medzi najznámejšie a najpríťažlivejšie na Slovensku. Súčasťou mesta a kúpeľov sú dva parky jeden vo francúzskom štýle a druhý v anglickom. Kúpele sú od hotela vzdialené 14 km.